קביעת שיחת ייעוץ חינם

עורך דין מקרקעין מומחה

בממוצע, אחת לשבע שנים עוברת כל משפחה אירוע חשוב במיוחד – של רכישת דירה. הנכס העיקרי הראשון שרוכשת משפחה צעירה, הוא הדירה הראשונה – המבטיחה את קורת הגג למשפחה הנוכחית והעתידית.
במהלך חשוב זה חייב לווי מקצועי של עורך דין מקרקעין מומחה. וכמובן שנכון יהיה לבחור בעורך דין מומחה במקרקעין שהוא גם שמאי מקרקעין
עורך דין אלברק הוא מתמחה הן בדיני מקרקעין והן בשמאות מקרקעין – שילוב מנצח שיעזור לכם עם כל תהליך של רכישת דירה.

עורך דין דיני מקרקעין

על עסקת מקרקעין חלים חוקים שונים, כמו חוק המקרקעין (תשכ”ט – 1969), המגדיר מקרקעין מה הם – כל אשר אינם מיטלטלין. כלומר, קרקע, וכל הבנוי והנטוע ואשר הינו רשום בלשכת רישום המקרקעין – בטאבו.

חוקים רבים אלו יכולים להוות מכשול בתהליך של רכישת נכס לזוג צעיר או אדם שאינו מתמחה בתחום במקרקעין. מצד שני, הם יכולים להוות גם מקפצה במידה ויודעים להתנהל מולם ולהשתמש בהם לטובתך
מהלכים שכאלו יוכל לבצע עורך דין מקרקעין אשר יודע את הגדרות החוק, את התוקף שלו, את העדכונים הרלוונטיים ביותר – וגם, כמובן, את הפרצות בו.

חוקים נוספים שחלים על מקרקעין, לדוגמה:

חוק התכנון והבניה

חוק המסדיר את שאלת חוקיות הבניה, אופן השימוש במקרקעין והשבחת מקרקעין, ובעת שישנה השבחה של קרקע – מכיל חיוב בהיטל השבחה.

חוק רשויות מקומיות

מקים חבות לרשות המקומית.

חוק רשות מקרקעי ישראל

רשות מקרקעי ישראל היא הבעלים למעשה של 93% (!) מקרקעות המדינה. הרשות משווקת דירות, קרקעות בניה, קרקעות חקלאיות, מיישבת את המושבים, הקיבוצים, והתיישבויות היחידים בכל רחבי הארץ.
החלופה של רשות מקרקעי ישראל בשטחים היא ההסתדרות הציונית שמהווה בעלי מאגרי הקרקעות הגדול בשטחים.

חוק מיסוי מקרקעין

מסדיר את כל נושא המיסוי החל על כל עסקה במקרקעין.

חוק הגנת הדייר

שעוסק בהסדרת היחסים בין בעלי נכס המושכר לדייר מוגן והדייר המוגן.

חוקי דיני המימון

שיאפשרו את הלווי הבנקאי.

וכמובן רבים חוקים נוספים…

עורך דין מקרקעין מומלץ

עורך דין המומחה במקרקעין יטפל בדרך כלל בעסקאות מכר ורכישת זכויות בדירות מגורים. הוא יתעסק ברישומן במשרדי רישום המקרקעין או ברשות מקרקעי ישראל (מנהל מקרקעי ישראל). כמו כן, יתעסק גם בדירות הרשומות במסגרת החברות המשכנות (כאשר אין רישום בטאבו או ברשות מקרקעי ישראל מסיבות שונות).

היתרון שבלווי  מקצועי של עורך דין מקרקעין מומלץ, בייחוד אחד שהוא גם שמאי מקרקעין, יבוא לידי ביטוי בסיוע המיטבי בהליך הרכישה/מכירה של נכס. החל מבחירה נכונה ומקצועית של הנכס, בבחינה המדויקת שלו (הן מבחינה חוקית והן מכלל הבחינות המקיפות), בבדיקת המיסוי (החל משלבי התכנון ועד המיסוי מול הרשות המקומית ושאר הרשויות) ועוד…

מכרז מקרקעין והשקעות מקרקעין

לאחר שנרכשה הדירה הראשונה  והובטח המדור למשפחה – מתפנית המשפחה לרכישה להשקעה של מקרקעין. השקעות מקרקעין יכול לנוע בין שלל האופציות וצורות ההשקעה – למשל מגרש לבניה עצמית, כניסה לפרויקט פינוי-בינוי, כניסה לפרויקט נדל"ן מסחרי וכדומה…

המומחיות בדיני מקרקעין, בצרוף הידע הרחב של שמאות מקרקעין, מספק מענה עמוק ומקיף בכל הקשור לדיני התכנון והבניה, התכנון והביצוע האדריכלי, עלויות מימון, עלויות שיווק ועוד…
עורך דין המומחה במקרקעין ושמאי מקרקעין יסייע ברכישה/מכירה גם בהליכי מכרז מורכבים – בין אם מדובר במכרזי המדינה (פינוי בינוי), מחיר למשתכן או במכרזים פרטיים או מכונסי נכסים.

הפוטנציאל של מרכז מקרקעין הוא ענקי. אך על מנת לצאת עם העסקה הרווחית והמשתלמת ביותר, יש לפעול נכון בהתאם לדיני המקרקעין במדינה.
זו המומחיות של עורך דין אלברק, מעצם היותו עורך דין ושמאי מקרקעין, אחרי שנים של עסקאות נדל"ן. מומחיות בדיני מקרקעין ושמאות מקרקעין תסייע גם בהבנה עמוקה של עסקת הקנייה'/מכירה שאתם מעוניינים לבצע. זאת תוך מתן ביטוי מקצועי והולם לבניה נכונה של העסקה באופן שיניב את התמורה המרבית!

עו"ד מקרקעין ושמאי מקרקעין

עורך דין מומחה במקרקעין ילווה אתכם בכל שלבי העסקה: החל מהרעיון, חיפוש הנכס בו אתם מעוניינים, בדיקת ההתכנות הכלכלית, הלווי הפיננסי, וכל הדרך עד המשא ומתן וההתקשרות החוזית. לאחר שנחתם החוזה – יטפל המומחה במקרקעין עבורכם בכל נושא המיסוי, היטלי ההשבחה ועד השלמת העסקה ברישום.

כמובן שבהמשך – ככל שמדובר בנכס אשר מייעדים לבנות אותו והאתגרים איתו – ידע עורך הדין אלברק גם לתת מענה לאתגרים ולתת חלופות שונות בהתאם לצורך, ככל שמתקדם הליך הבנייה של הנכס.

עורך דין מקרקעין – מה הוא עושה בפועל?

הפעולות שיבצע עורך הדין המומחה במקרקעין ושמאי המקרקעין  בעת שיידרש  לטפל בעסקה: 

עורך הדין המומחה במקרקעין יבצע בדיקה מקדימה ומקיפה לפני ביצוע העסקה, עוד טרם החתימה על ההסכם, של נכס המקרקעין ברשויות השונות (עירייה, טאבו, רשות המקרקעין, חברות משכנות וכיוצא באלה). יבדוק היטב את נסח הרישום ואת ההלוואות הרשומות. יבדוק בספר המשכונות אם נרשם משכון על נכס המקרקעין, ואם מדובר ברכישה מחברה – יבדוק באם נרשם משכון ברשם המשכונות. כשמדובר ברוכש, עורך דין מקרקעין ילווה את הרוכש בהליכי קבלת הלוואה (משכנתא) ויסייע לבנק המלווה ככל שניתן. כאשר מדובר במוכר נכס, יבדוק עורך הדין את ההוצאות להן צפוי המוכר: הטלי השבחה, מיסוי עירוני, מיסוי היקפי, ואת כלל המיסויים שעלולים לצוץ במהלך העסקה…
עורך דין מקרקעין ידאג גם להסיר כל מכשול המצוי בדרך להשלמת העסקה ברישום, וכמובן, יערוך חוזה מדויק אשר מתאים ללקוח ולצרכיו. ובסופו של הליך – ירשום את הזכויות כדין על פי הדרוש.

ליווי של עו"ד מקרקעין

עורך דין שהוא מומחה במקרקעין ילווה הלקוח באופן מיטבי לאפשר ללקוח – הקונה או המוכר – הכול, מהשלב הראשוני של בדיקת הנכס לפני הרכישה דרך עריכת הסכם הרכישה ו/או הסכם המכר. בהמשך – שלב דיווח העסקה לרשויות מס שבח והמקרקעין, וסיוע ללקוח  לעמוד בדרישות המיסוי ורישום הנדל”ן. ווידוא של תשלומי מס הרכישה כפי שנקבע וביצוע התשלומים במועד שנקבע בהליך עריכת ההסכם… ליווי מלא כל הדרך עד לשלב רישום הנכס על שמכם.

עורך דין דיני מקרקעין ודיני המעמד האישי – ירושות  ודיני משפחה

כאמור לעיל, העסקה הראשונה שעושה משפחה טרייה היא רכישת דירה. בעת המצערת של פירוק התא המשפחתי – בין אם עקב גירושין או עקב פטירה – נדרשת המשפחה לעזרת עורך דין מקרקעין ושמאי מקרקעין. עורך דין מקרקעין בעל תעודת שמאות מקרקעין אשר לו כלל הידע והניסיון בדיני האישות, משפחה וירושה, יכול לסייע באופן מקצועי להוציא את המיטב מהמצב המצער. 

במקרה של פרוד בין ביני זוג, ברוב המקרים יש דרישה למצוא פתרון לנכס המקרקעין של בני הזוג – להביא לפירוק שיתוף בדירת מגורים. ונדרשת מיומנות מיוחדת לעורך הדין המומחה במקרקעין ושמאות מקרקעין בעל ידע וניסיון בדינה האישות.

חשיבות דומה עת מדובר בסכסוך מקרקעין בעקבות ירושה, כאשר ישנם גורמים מחוץ למעגל המשפחתי או בתוך המעגל המשפחתי, המנסים לגרוע מנכסי הנדל"ן והירושה בכלל לעצמם על חשבון יורשים אחרים.

עו"ד מקרקעין – נחלה וקרקעות חקלאיות

סיבוך מתעורר בנחלות חקלאיות. כאן מדובר במערכת זכויות מיוחדת הדורשת שעורך הדין המומחה במקרקעין יהיה בקיא בה באופן מיטבי.

עורך דין אלברק מומחה כאמור בתחום המקרקעין, על כל ענפיו ושלוחותיו, בעל תעודה וניסיון רב כשמאי מקרקעין – והן מתמחה בעל שם מוכר בכל נושא המגזר החקלאי. בעל שנים של ניסיון בנושא ההשבחות, בכל הנוגע למשקים חקלאיים, חובות, ניסוי והזכויות המיוחדים הנוגעים אליהם, דיני התכנון והבניה החקלאית, ובדין האישי – יעניק שרות מסור, מקצועי ומצוין שנובע מתוך קירבה עמוקה ומקיפה לתחום.

שירותים נוספים

צרו קשר

שנדבר על זה?

השאירו פרטים ואעזור לכם ככל הניתן!

מעבר לוואצאפ
היי,
אני עו"ד יוסף אלברק, אשמח לעמוד לשירותכם, לייצג אתכם ולייעץ לכם ככל שאוכל.