קביעת שיחת ייעוץ חינם

עורך דין דיני עבודה

דיני העבודה בישראל נשלטים על ידי מערכת של חוקים ותקנות שקובעים ומגדירים את הזכויות והחובות של עובדים ומעסיקים כאחד. עקרונות היסוד של דיני העבודה בישראל נקבעים בהתאם לגישה הדמוקרטית המדינית, במטרה להגן על כל סביבות העבודה ולהבטיח יחס הוגן בכל מקום העבודה. מעסיקים מחויבים לציית לחוקים ולתקנות אלו ולספק לעובדיהם סביבת עבודה בטוחה, בריאה והוגנת – ואילו עובדים נדרשים לכבד את מקום העבודה, את הקולגות שלהם ואת הממונים עליהם.
לשם כך קיים חוק דיני עבודה בישראל. חוק למען אכיפת דיני עבודה בכלל העבודות.

עו"ד דיני עבודה – במקרה של פגיעה אצל שכירים

במקרה שנפגעו זכויותיו של עובד, עורך דין דיני עבודה הוא האדם הנכון לסייע בחיפוש אחר סעדים ופיצויים מתאימים. הדבר עשוי להיות כרוך במשא ומתן עם המעסיק או ניהול הליכים משפטיים באמצעות מערכת בתי הדין לעבודה. עו"ד דיני עבודה יכול גם לספק ייעוץ והכוונה בניסוח וניהול מו"מ של חוזי עבודה הוגנים העומדים בחוק.
כמובן שליווי של עו"ד דיני עבודה יכול לסייע טרם לפני שמתרחשת פגישה. על ידי הכרה של חוק דיני העבודה, ניתן להימנע (עד כמה שאפשר) מהגעה למצבים אלו, על ידי חתימה על חוזים ראויים על פי דיני חוזים לעבודה.

 

עורך דין דיני עבודה למעסיקים

למעסיקים יש גם חובות שונות על פי חוק העבודה הישראלי, כמו החובה לספק לעובדיהם סביבת עבודה בטוחה ובריאה. מעסיקים חייבים לנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים כדי למנוע תאונות ומחלות במקום העבודה. מעסיקים מחויבים לשלם לעובדיהם במועד ובמלוא ולתת לעובדיהם זמני מנוחה וחופשה. אי-עמידה בהתחייבויות אלו עלול לגרום למחלוקות משפטיות יקרות, ולכן עורכי דין דיני עבודה יכולים לספק טיפול מקצועי בהן ואפילו מניעה ממצבים אלו.

סיוע משפטי דיני עבודה

במקרה של סכסוך דיני עבודה, עורך דין דיני עבודה יכול לספק ייצוג והכוונה משפטית הן לעובדים והן למעסיקים. סוגיות משפטיות שעלולות להתעורר בהקשר של סכסוכי דיני עבודה כוללים הפסקת עבודה שלא כדין, אפליה, הטרדה או יחסי מרות. עורך דין מקרקעין יכול לסייע לעובדים לנווט דרך מערכת המשפט המורכבת ולהתנהל בהתאם לחוק דיני העבודה כדי להגיע לתוצאה הצודקת ולהגן על זכויותיהם.

דיני עבודה חוקים וחוזים

בישראל קיימים סוגים שונים של חוזי עבודה, ביניהם חוזי קבע, חוזים זמניים וחוזים מבוססי פרויקטים. על פי חוזים אלו, לעובדים יש זכויות וחובות מסוימות, כגון הזכות לשכר מינימום, הזכות למנוחה וחופשה וזכות לסביבת עבודה בטוחה ובריאה וזכויות נוספות שמטרתן להגן על העובד. מעסיקים מחויבים לעמוד בזכויות וחובות אלו, ולוודא שעובדיהם מודעים לזכויותיהם. במידה ומעסיק אינו עומד בתנאי החוזה או שהחוזה אינו ראוי מלכתחילה, על העובד לפנות לעו"ד דיני עבודה או כל גורם מוסמך שיוכל להגן עליו מהתדרדרות הדברים.

 

דיני עבודה לנשים

אחד החוקים המרכזיים המסדירים את יחסי העבודה בישראל הוא חוק העסקת נשים. חוק זה אוסר על אפליה על רקע מגדר וקובע זכויות והגנות ספציפיות לנשים במקום העבודה. חוק השכר השווה אוסר גם על אפליה על רקע מגדר ומחייב שכר שווה לגברים ולנשים עבור עבודה שווה.
יתרה על כך, לנשים בסביבות עבודה שונות קיימות זכויות מיוחדות מעצם היותן נשים (כמו זכויות לאישה בהריון או זכויות לטיפולי פוריות) וחשוב לוודא שנשים אלו מודעות לזכויותיהן בסביבת העבודה.
התייעצות עם עורך דין דיני עבודה בנושאים אלו בזמן הנכון יכולה לחסוך לך כסף רב, חופשים לאורך השנים ויתרונות נוספים שמעוגנים בחוק העסקת הנשים.

דיני עבודה טיפולי פוריות

בין הנגזרות הרבות של חוק העסקת הנשים, חשוב להתייחס לנושא של דיני עבודה לטיפולי פוריות, בקרב נשים מועסקות. לפי החוק הישראלי, עובדים זכאים לקחת חופש מהעבודה לצורך טיפולי פוריות, ונאסר על מעסיקים להפלות עובדים על רקע החלטתם לעבור טיפולי פוריות.

למרות הגנות חוקיות אלו, נשים העוברות טיפולי פוריות עדיין עלולות להתמודד עם אפליה במקום העבודה, וזאת במיוחד אם הטיפולים שלהן דורשים היעדרות תכופה מהעבודה או אם מעסיקיהן לא מספקים להן את המעטפת הנדרשת לטיפולים אלו (חופשים, זמינות, גמישות…).
עורכי דין דיני עבודה בעלי ניסיון בתחום התעסוקה יכולים לסייע לאישה להבין את זכויותיה על פי החוק בישראל, וכך להגן על עצמה מפני אפליה ולחפש סעד באם זכויותיה הופרו.

דיני עבודה לאישה בהריון

בנוסף לזכויות האישה התעסוקתיות לטיפולי פוריות, גם נשים הרות במקום העבודה זכאיות להגנות מסוימות וזכויות מיוחדות על פי חוק העבודה הישראלי. מעסיקים נדרשים לספק מרווח גמישות סביר לאישה בהריון אשר עובדת אצלם. גמישות זו יכולה להיות מטלות עבודה זמניות, התאמות בלוח הזמנים של העבודה, וגם חופשת לידה.
עובדות בהריון זכאיות לחופשת לידה הכוללת 26 שבועות חופשה בתשלום לעובדים שעבדו אצל אותו מעסיק לפחות שישה חודשים. בהמשך לכך, לאחר הלידה, מעסיקים נדרשים לספק הפסקות הנקה סבירות ומרחב פרטי ראוי לאמהות הנדרשות להניק.
עו"ד אלברק לדיני עבודה נמצא כאן כדי לסייע לעובדים בהריון להבין את זכויותיהם ולהשיג את צרכיהם במקום העבודה.

עו"ד דיני עבודה נתניה

משרדו של עורך דין יוסף אלברק לדיני עבודה נמצא בנתניה, ומתפרס בכל אזור השרון והמרכז. במידה והזכויות שלך במקום התעסוקה נפגעו, או שמרגיש לך שראוי לך לקבל יחס טוב יותר – אנחנו פה בשביל לוודא שאכן יגיע לך.
חוקים כמו חוק שעות עבודה ומנוחה, חוקי שכר, חוקי העסקת נשים ואף חוקי מיסים בדיני עבודה הם כלים מדיניים שמטרתם להגן על העובד והמעסיק כאחד.
במקרה הצורך של הגנה משפטית, ייעוץ או אפילו לצורך מניעה של מצב עתידי – עורך דין דיני עבודה יוסף אלברק נמצא כאן עם צוות מקצועי להגנתך בלבד.

שירותים נוספים

צרו קשר

שנדבר על זה?

השאירו פרטים ואעזור לכם ככל הניתן!

מעבר לוואצאפ
היי,
אני עו"ד יוסף אלברק, אשמח לעמוד לשירותכם, לייצג אתכם ולייעץ לכם ככל שאוכל.
דילוג לתוכן