קביעת שיחת ייעוץ חינם

עורך דין לענייני משפחה

עורך דין לענייני משפחה – מה משמעות הדברים?

עורך דין לענייני משפחה מתמחה בתחומים המאפיינים את חיי המשפחה המורחבים – חיי האישות בין הצדדים, חיי אחים בינם ובין עצמם, יחסי הורים וילדים ועוד. תחומי העיסוק רבים ומגוונים: כבני זוג נפרדים נדרש עיסוק בחלוקת ההון והרכוש, קביעת דמי המזונות עבור האישה והילדים, הסדרת משמורת הילדים ושימור הקשר בינם ובין ההורים, ניסוח הסכמי ממון וגירושין וייצוג בערכאות השונות.  

דיני המשפחה נוגעים גם בסיטואציות שמתעוררות לאחר פטירת יקיר, החל מהשלב המוקדם של עריכת צוואה וייפוי כוח מתמשך, דרך  בקשה לצו ירושה ו/או קיום הצוואה, והסדרת הרכוש בין היורשים.

הליך הפירוד הזוגי – תחומי ההסדרה

בעוד זוגות נשואים  נדרשים להליך גם בפני בית הדין הרבני, זוגות אחרים צריכים את עזרת בית המשפט. לידועים בציבור דינים מיוחדים.

מזונות הילדים וטובת הילדים: שתיהן מורכבות מקביעת שיעור המזונות שישלמו ההורים לילדים. דמי המזונות לילדים נקבעים לפי מספר פרמטרים: צרכיהם של הילדים, גילאי הילדים, הכנסתם של האב והאם מכל המקורות, וזמני השהות של הילדים עם כל הורה.

הסדרי ראיה: הילדים צריכים שיהיו להם שני הורים, ומכאן שיש להסדיר את השהיה שלהם אצל הוריהם באופן מיטבי.

חלוקת הון ורכוש: לאורך חייהם המשותפים בני הזוג צוברים רכוש, לרבות כזה שנרכש על ידי מי מבני הזוג קודם לנישואין ואז נדרש לתת תשובה האם הרכוש ה"פרטי" הזה הינו "רכוש משותף" ומהו היקף הרכוש המשותף ואופן חלוקתם ביניהם, כאשר החוק קובע את הכלל של חלוקה שוויונית. ועדיין  נדרש לקדם מצבים שבהם  נדרשת חלוקה לא שוויונית.

הסכם פרוד – הסכם גירושין

מרבית הסכסוכים מסתיימים בהסכם גירושין.

ההסכם הינו השלב הכואב ביותר ולעיתים נדרש לבני הזוג זמן רב  והליכים רבים להגיע למקום שבו יוכלו להגיע להסכם כלשהוא.

הודות לניסיון שרכש עו"ד יוסף אלברק ניתן לסייע לזוגות להגיע להסכם מהיר והוגן.

עורך דין אלברק עומד לרשותכם לפגישת ייעוץ ראשונה. חשיבותה של הפגישה  עצום  שכן היא מאפשרת  להבין  את המצב בו הוא נמצא, לאמוד את ההשפעה הכלכלית העתידית והמעשית של גירושין על חייו וחיי ילדיו והאם מדובר במסלול המתאים לו.  

לאחר מכן נדרשת  בחירת אסטרטגיית הפעולה. בחירת בית המשפט או בית הדין הרבני  להערכת התוצאות האפשריות.

עורך דין אלברק מכוון ללקוחותיו – בין בידע העצום הניסיון הרב שנצבר אצלו,  והן ביכולתו להיות זמין ללקוח באופן מלא.

ידועים בציבור ועורך הדין למשפחה 

ידועים בציבור הם בני זוג שבחרו לנהל משק בית משותף ולהביא ילדים לעולם מבלי למסד את יחסיהם בדרך המקובלת של נישואין.

מדובר בבני זוג שמבחירה אינם מוכנים להתחתן באופן הדתי, בני זוג חד-מיניים, זוגות חסרי דת, זוגות אשר יהדותם מוטלת בספק, זוגות האסורים בנישואין כמו כהן וגרושה ועוד. 

זוגות אשר הקימו בית בדרך זו של "ידועים בציבור " זכאים לזכויות רבות.

כך הם יכולים להגיש בקשה להכרה כידועים בציבור לצורך עניין מסוים או לחתום על הסכם ממון אשר מאושר בבית המשפט. מבחינה משפטית הסכם זה מאפשר להם ליהנות מזכויות רבות מתוקף היותם ידועים בציבור.

לצורך הכרה זו יש לנסח הסכם ממון. חשיבותו של הסכם הממון שווה לחשיבות של הסכם הממון שעורכים הזוגו הנשואים, וכמובן בתוקף שהוא מעניק למערכת היחסים של בני הזוג – במיוחד אם הם ייפרדו בעתיד.

בהיעדרו של הסכם ממון של בני הזוג הידועים בציבור, הרי שבעת פרידה ידרש הכרה והצהרה מאת בית המשפט במעמדם כבני זוג לקבלת זכויות העומדות עבורם עת יוכרו כבני זוג ידועים בציבור.

כדי להיכנס לקשר מבקשים זוגות להתחייב בהסכם מוקדם. עורכי דין לענייני משפחה אשר בקיאים בדינים החלים יוכלו – לאחר הכרת בני הזוג, מצבם הכלכלי  ורצונותיהם – להכין עבורם את ההסכם המיטבי איתו יצעדו לחיי משותפים.

במהלך החיים המשותפים זכאית המשפחה המיוחדת הזו לזכויות רבות. עורך הדין אלברק יוכל לסייע לה למקסם את זכויותיה, בין של שני בני הזוג יחדיו בין של כל אחד מהם בנפרד.

בעת פירוק הקשר – בין מבחירה או מסיבה טרגית – עורך דין גירושים מומלץ כמו עו"ד אלברק יסייע לכם בקבלת הזכויות.

משפחה חסויה

החסוי הינו זה אשר המשפט פורש עליו את כנפיו ושומר עליו. במרבית המקרים לחסוי מתמנה אפוטרופוס לגוף או לדין אשר פועל בשמו, במקומו, ולטובתו של החסוי.

התהליך כולו מצוי תחת עינו הפקוחה של בית המשפט במטרה לשמור על זכויות החסוי וקיום חובות האפורופוס. עורך דין אלברק  מנוסה ביותר לסייע למשפחה החסויה בפרוצדורה הסבוכה – החל מהבקשה למינוי אפוטרופוס לדין או לגוף, דרך הגשת בקשות למתן הוראות, הדוחות הנדרשים ועוד.

עורך דין לענייני גישור

המשפחה על כל ענפיה מייצרת מטבעם של דברים נקודות חיכוך רבות בין מרכיבי המשפחה השונים. על מנת להקטין את החיכוך ולשמור על המשפחה מלוכדת – נכון הדבר לפנות מיד עם התהוות הסכסוך לגישור.

עו"ד אלברק מומחה בגישור משפחה והוא יכול לסייע לבני המשפחה להימנע משבירת הכלים  ובמקביל להגיע להסכמות מיטביות. 

משרדינו אשר נוסד ב-1984 צבר  ידע רב וניסיון בליטיגציה והופעות בדיונים בבית המשפט ובית הדין הרבני בענייני משפחה.

שירותים נוספים

צרו קשר

עורך דין לענייני משפחה מטפל בנישואין, הסכמי ממון, גירושין ועוד.

שנדבר על זה?

השאירו פרטים ואעזור לכם ככל הניתן!

מעבר לוואצאפ
היי,
אני עו"ד יוסף אלברק, אשמח לעמוד לשירותכם, לייצג אתכם ולייעץ לכם ככל שאוכל.