קביעת שיחת ייעוץ חינם

עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

אם בכל תחום חשוב לקחת איש מקצוע שמתמחה במקרה האישי שלכם, ככל שזה נוגע לתחום הפלילי ההתמחות הזו חשובה שבעתיים.

עורכי דין פלילים מלווים את התהליך מתחילתו ועד סופו – מהרגע שהמשטרה נקשה על הדלת ועד לחילוץ הלקוח מהמשבר. מעורבות עורך הדין הפלילי מנקודת ההתחלה של המשבר יכולה למנוע הסתבכות מיותרת ולהביא לחילוץ מהיר של הלקוח מהבעיה המונחת לפתחו.

עורך דין המתמחה בדין הפלילי מלווה את הנחקר בחקירה. אמנם אין לעורך הדין בישראל את הסמכות להיות נוכח בחקירה, אבל הוא שם לייעץ ללקוח החל מהסבר העבירה המיוחסת לו, דרך הבניית קו ההגנה בחקירה – שיתוף פעולה עם המשטרה או שמירה על זכות השתיקה – הזכות להמנע מהפללה עצמית,  והכל תוך כדי שעורך הדין נמצא "מעבר לדלת" ומחזק את הלקוח בעמידתו מול חקירת המשטרה.

יודגש – 99% מהאוכלוסיה אשר נפגשת עם המשטרה עושה זאת בפעם הראשונה שלה. האזרח המצוי אינו יודע "מה נפל עליו" כשהשוטר דופק לו בדלת והוא נכנס להלם ממש.

הלחץ העצום שמופעל על האזרח באותו הרגע  עלול להביא להעמדתו לדין – למרות ובמיוחד כאשר לא ביצע למעשה עבירה כלשהי!

כמובן  שהלחץ ישפיע על מה שנאמר על ידו בחקירה המשטרתית ולאחר מכן בבית המשפט. ובנקודת זמן זו  הפניה לעורך דין פלילי מומלץ עשויה ממש להציל את חייו!

המשך התהליך בבית המשפט נחלק לשני חלקים עיקריים: במעצר לצורכי חקירה ובמעצר לאחר הגשת כתב האישום.

מומחיות עורך הדין באה לביטוי בכך שהוא יודע מה לשאול את השוטר המבקש את המעצר, במגמה לשלול את נחיצות המעצר. במקרים רבים מאוד מעצם העובדה שעורך דין מעורב – המעצרים מתקצרים!

הדברים מקבלים משמעות רבה במיוחד במקרים בהם לא בוצעה העבירה – חשוב שהטענות שלכם יהיו מנוסחות בצורה טובה ומדויקת על ידי עורך דין מקצועי אשר יוביל לביטול האשמות נגדכם.

החקירה יכולה להסתיים בשחרור, או חלילה בהגשת כתב אישום.

הדיונים בבית המשפט

השופט או השופטת שהלקוח יעמוד מולו ברגיל הינו שופט מעצרים. משמעות הדבר היא שהשופט שומע עשרות רבות של בקשות מעצר ביום או בשבוע והוא לכאורה מנוסה יותר, אבל כנראה שגם שחוק יותר. לכן, חשוב מאוד שיעמוד מולו עורך דין פלילי מומלץ שיודע לקבל מהשופט את תשומת הלב המקסימלית לטובת הטיעונים שלכם. 

עורך דין מומחה בפלילים יכול לעזור לכם להעלות את הטענות המתאימות ביותר למקרה שלכם, על מנת שיהיה לכם סיכוי לסיים את הדיונים בבית המשפט ללא מעצר, ובהמשך – ללא הרשעה. ואם הורשעתם חלילה, לפחות שתקבלו את העונש הנמוך האפשרי!

מרבית האזרחים נתקלים בעבירות  פליליות קלות, וייעוץ עורך דין בנקודת המפגש הראשונה בבעיה יכולה לתרום לכך שהבעיה תתגמד ואפילו תעלם.

עורכי דין פליליים חייבים לראות בעבודתם שליחות להגן על חירויות האזרח מפני רשויות אכיפת החוק.

התחום לכשעצמו מחייב שליטה מוחלטת בדיני מעצר ושחרור, שיביאו  להימנעות ממעצר שווא, ושליטה מוחלטת בחוקי העונשין השונים – החל מחוק העונשין, דרך החוקים האחרים העוסקים בענישה.

עורך דין פלילי – למי הוא נחוץ? 

משפט פלילי הוא עולם מסקרן שבו לכאורה כולם "עבריינים". אלא, שיש גם לא מעט עבירות פליליות מינוריות יחסית של אנשים נורמטיביים שזקוקים להגנה משפטית לאחר מעשה שנעשה בשוגג, ברשלנות או שלא במתכוון, והאדם אינו עבריין!!! לכן, כל אדם זקוק לעורך דין פלילי כאמור מיד בנקודת המפגש הראשונה עם אכיפת החוק.

עבירות "צווארון לבן"

עבירה שמוגדרת "צווארון לבן" מסמלת הסתבכות כלכלית של אדם בעבירות על חוקי המיסוי בדרך כלל.

ברוב המקרים, האזרח כלל אינו יודע שהוא עלול לעבור עבירה, ולכן מבחינתו הוא כלל לא עבר את העבירה וכשנוקשים על דלתו  (בדרך כלל בשעת לילה מאוחרת) שוטרים ואנשי מיסוי הוא יכול לאבד את עצמו לחלוטין מעוצמת ההפתעה.

מכאן החשיבות הרבה שהטלפון הראשון יהיה לעורך הדין, וחשוב שבעתיים שהמילים היחידות שייצאו מפיו הן לעורך הדין בלבד.

חשוב לדעת שמשרד עורכי דין פלילים המתמחה בעבירות צווארון לבן יהיה בנוסף גם מומחה לדיני המיסוי.  

משרד עו"ד יוסף אלברק מייצג סוגים רבים של עבירות במישור הפלילי. החל מעבירות פשע חמור ביותר, עובר בעבירות רשלנות, זיוף, מרמה, הלבנת הון, הגבלים עסקיים, ניירות ערך, שוחד ועוד. וכמובן פשעים חמורים כמו עבירות אלימות, הטרדה מינית ופשעים מיניים (עבירות אינוס ומין), גניבה, מרמה, עבירות סמים, עבירות רכוש, סייבר ועוד. 

אז אם אתם מחפשים עורך דין פלילי בחיפה / עורך דין פלילי בתל אביב / עורך דין פלילי בנתניה – הגעתם למקום הנכון!!

אנחנו מורשים לשמש סנגורים בבתי הדין הצבאיים.

שירותים נוספים

צרו קשר

עורכי דין פלילים

שנדבר על זה?

השאירו פרטים ואעזור לכם ככל הניתן!

מעבר לוואצאפ
היי,
אני עו"ד יוסף אלברק, אשמח לעמוד לשירותכם, לייצג אתכם ולייעץ לכם ככל שאוכל.